Běžecká motivace

 

Běžecká pokladnička 2023

Jak funguje běžecká pokladnička? Vezmete si prázdnou sklenici od okurek (nebo něco podobného), stáhnete si vybraný formát pokladničky (triatlonová, běžecká s 10 Kč za km/ 5 Kč za km / 2 Kč za km / 1 Kč za km), vytisknete, nalepíte na nádobu a můžete začít spořit. Za každý běh si do pokladničky vhodíte malou finanční odměnu, na konci roku pokladničku „rozbijete“ a za nasbírané kačky si můžete pořídit něco hezkého na sebe, startovné na závod, běžecké boty nebo si třeba přispět na letní dovolenou.

 


Knihy o běhání:

1) Běhej, nebo zemřiKilian JornetPonořte se do úžasně motivujících příběhů neskutečného krosového běžce, který nedávno (5/2017) dokázal dvakrát v jednom týdnu vylézt na Mt. Everest, a to bez kyslíku. Kdykoli jsem se do knížky začetla, chtělo se mi jít běhat a zažít to, co on.

2) Běžecká revoluceDr. Nicholas Romanov – Tato knížka vás seznámí se zásadami přirozeného běhání. Dozvíte se, jak omezit riziko běžeckých úrazů, zlepšit výkonnost a radovat se z běhu po dlouhá léta. Najdete zde praktická cvičení, tréninkové plány a spousty zajímavých informací.

3) Zrozeni k běhu – mám na seznamu k přečtení 🙂 (audiokniha ZDE)

4) Můj dlouhý běh Daniel Orálek – Jak se z malého vesnického kluka stane úspěšný ultramaratonec? Zajímavý příběh jednoho z našich nejúspěšnějších dálkových běžců. Já osobně poslouchala jako audioknihu -> ZDE.

5) Ti, kteří utíkají pěšky Milan Daněk

6) Běhání s Keňany  Finn Adharanarand

7) Škorpilova škola běhu – Miloš Škorpil

8) ChiRunningD. a K. Dreyer

9) Dlouhý běh (2017) – Catriona Manzies-Pikeová

10) Šťastný života běh (2016) – Miloš Škorpil

11) Běh a maraton – úplný průvodce (2014) – K této knížce se neustále vracím, protože obsahuje užitečné informace o běhu, běžeckém stylu, intervalech, trénincích, stravě a spoustu dalších zajímavých rad.

12) Emil Běžec

13) Všechny důvody světa, proč běhám

duvodyprocbeham

Všechny důvody světa proč běhám

 

Filmy s běžeckou tématikou:

1) Forrest Gump (1994) – Tak to je srdcovka snad každého běžce. Kultovní film, který by neměl chybět ve filmotéce žádného milovníka běhu.

2) Den patriotů (2016) – Patriots Day – Neskutečně silný film natočený podle skutečných událostí – bombový útok na Bostonském maratonu v roce 2013. Rozhodně doporučuji shlédnout, ale varuju vás, rozhodně vás zasáhne, rozzuří a rozbrečí!

3) Nezlomný (2014)Unbroken – Je to běžec a je nezlomný. Je to podle skutečné události a je to neuvěřitelně silný příběh. Nic pro slabší povahy, ale neskutečně motivující film o lidské vůli žít a přežít. Dávám 10/10.

4) Barva vítězství (2016)Race – Černoch na olympijských hrách v nacistickém Německu (1936)? Životní dilema Jesse Owense.

5) Atlet (2009)The Athlete – Film o prvním africkém olympijském vítězovi na maratonské trati Abebe Bikilovi

6) Vrcholy mého života (2012)Summits of My Life: A Fine Line – Proběhněte s Kilianem Jornetem krásy alpské přírody.

7) Ohnivé vozy (1981) – Chariots of Fire

8) český seriál z 80. let: Dlouhá míle

FG

Povinná součást filmotéky každého běžce