Novinka na trhu – Kilpi kompresky

Oblečení | Žádné komentáře

kilpi-ponozky-beh-nohyMěla jsem tu čest, jako jedna z prvních vyzkoušet tyto růžové krásky – Kilpi kompresní podkolenky na běhání – ještě před jejich uvedením na trh. Když se mi dostaly do rukou, tak mé srdce zaplesalo :-)!

Růžovou já můžu, takže vzhledově to u mě vyhrály na plné čáře hned na první pohled :-). A ta černorůžová šachovnice na chodidlech je prostě top!

Na dotek jsou velmi příjemné, měkoučké, ale zároveň pevné. Na lýtku je ve velkém vyveden znak a název firmy Kilpi.

Nemohla jsem se dočkat, až je vyzkouším.

Co můžeme od Kilpi kompresních podkolenek na běhání očekávat

  • Maximální roztažnost v oblasti pod kolenem
  • Extra vyztužená část chrání proti otlakům
  • Stretchové vlákno po celé ploše podkolenek zaručuje ideální držení úpletu na noze a zamezuje nežádoucím přehybům
  • Plyšová výztuž zajišťuje vyšší odolnost vůči opotřebení a vysoký komfort zároveň
  • Elastická vlákna bezpečně zafixují ponožky na noze
  • Polypropylenová vlákna transportují pot do vnější vrstvy a udržují tak chodidla v suchu
  • Oblast s patentovaným polyesterovým vláknem vytváří dokonalý systém, který odvádí vlhkost od pokožky, tím udržuje nohu v suchu a pohodlí.

A jaká je realita?

Kilpi kompresky (KK) jsem poprvé vyzkoušela při cvičení programu Insanity od sexy černocha Shauna T. Je to dosti namáhavé kardio, které je, zejména v počátku, velice náročné na plíce, lýtka a stehna. Věřte tomu, nebo ne, ale pokaždé, když jsem cvičila Insanity bez kompresek, tak jsem si musela v průběhu cvičení chvíli odpočinout, aby odezněla bolest lýtek. Jaké bylo moje překvapení, když jsem s nimi v pohodě zvládla celou sérii cviků bez přestávky. Sama jsem byla překvapená. Škoda, že nejsou dlouhé až pod zadek :-D. V tomto případě by se to hodilo, protože Shaun T. potrápí každý centimetr vašich dolních končetin 😀.

První výběh s Kilpi kompresními podkolenkami na běhání byl trochu riskantní. Vzala jsem si je na svůj prozatím nejdelší běh (26 km). V baťůžku jsem měla v záloze osvědčené ponožky, kdyby byla zapotřebí výměna. První polovina běhu byla naprosto v pohodě. Nohy letěly jako o život. Možná to bylo tím úžasným slunečným počasím, možná Benem Cristovaem v uších, ale dost pravděpodobně na tom měly svůj podíl kompresní podkolenky Kilpi.

ČTĚTE TAKÉ:  Je medaile cennější než samotný zážitek ze závodu?

Po třináctém kilometru se ale Kilpi kompresní podkolenky začaly ozývat. Přišlo mi, jako by se na levém prsteníčku potkaly švy z bot a podkolenek. Zastavila jsem, upravila polohu podkolenek a běžela dál. Za chvíli už bylo všechno OK, bolest odezněla. Těžko říct, jestli to bylo nedostatečným vnímáním v důsledku vyčerpání, nebo lepší usazením podkolenek na noze 😀.

Když se podívám na šev kompresních podkolenek Kilpi v oblasti prstů teď, tak vidím, že je téměř k nerozeznání od okolního úpletu. Jen jeho ukončení je malinko silnější. Při dalším běhu jsem o kompreskách vůbec nevěděla :-).

Jediné co mě opět mrzelo, bylo, že to nejsou kompresní „podprdelníky“, protože to brutální stoupání (cca 450 m) mi naprosto odrovnávalo stehenní svalstvo. Zkusím to firmě Kilpi navrhnout :-). Musím ale uznat, že po celou dobu dlouhého běhu jsem o svých lýtkách vůbec nevěděla. Ano, možná to bylo placebo, ale jestli takhle bude fungovat vždy, tak budu spokojená.

ČTĚTE TAKÉ:  Olomoucký půlmaraton trochu jinak

Co mě překvapilo (příjemně), bylo naprosto jednoduché oblékání. Co jsem tak pročítala různé diskuze, tak spousta z vás mívá problém kompresní podkolenky na běhání obléct, nebo naopak svléknout. V tomto případě je aplikace i sejmutí naprosto bez problému. Je fakt, že jediné srovnání mám s kompresními podkolenkami na běhání z Lidlu, které používám především pro regeneraci po tréninku, ale i tak mi přijdou Kilpi kompresní podkolenky maximálně komfortní.

Velikost Kilpi kompresních podkolenek je určována velikostí (číslem) vašeho chodidla.  Není to tedy tak přesné, jako u jiných výrobců, kteří velikost určují podle obvodu lýtka.

Shrnutí

Co říct závěrem. Za mě naprostá spokojenost. Designově i funkčně jsou Kilpi kompresní podkolenky úžasné! Další výhodou tohoto modelu je, že jsem díky zářivě růžové barvičce vidět na velkou vzdálenost, což se hodí zejména za šera. Po pár výbězích a kardio cvičeních můžu říct, že moje lýtka díky nim vydrží víc, než obvykle. Takže je mohu jednoznačně doporučit! V prodeji budou Kilpi kompresní podkolenky na běhání během následujících 14 dní na e-shopu Kilpi.

Cena se bude pohybovat kolem 499 Kč.

Hodnocení: 10/10